Príbeh o previazaných životoch
Volal sa Fleming a bol to chudobný škótský roľník. Raz, keď sa snažil zarobiť pre rodinu na živobytie, započul volanie o pomoc z neďalekej bažiny.
Zahodil náradie a bežal k močiaru. Tam našiel vyľakaného chlapca po pás v čiernom bahne, ako kričí a snaží sa dostať von. Roľník oslobodil mladíka a zachránil ho tak pred pomalou a údesnou smrťou.
Ďalší deň sa u Škótovej záhradky zastavilo luxusný voz. Vystúpil z neho elegantne oblečený šľachtic a predstavil sa ako otec chlapca, ktorého roľník Fleming zachránil.
“Chcem sa s vami vyrovnať,” povedal šľachtic. “Zachránil ste život môjmu synovi”.
“Nie, nemôžem prijať peniaze za to, čo som urobil,” odvetil škótsky roľník a odmietol ponuku.
V tú chvíľu sa vo dverách objavil roľníkov syn. “Toto je váš syn?” opýtal sa šľachtic. “Áno,” odvetil roľník hrdo. “Urobím Vám ponuku” řekl šlechtic. Dovoľte, aby som mu poskytol rovnakú úroveň vzdelania, aká sa dostane môjmu synovi. Pokiaľ je mladík aspoň trochu po otcovi, určite z neho vyrastie muž, na ktorého budeme obaja pyšní.” A tak sa stalo.
Syn roľníka Fleminga chodil do najlepších škôl a po čase promoval na Lekárskej fakulte St. Mary’s Hospital Medical School v Londýne a hneď na to dosiahol svetový ohlas ako vynálezca penicilínu Sir Alexander Fleming.
Po rokoch, syn rovakého šľachtica, který bol zachránený z močiaru dostal zápal pľúc. Čo mu zachránilo život tentokrát? Penicilín.
Ten šľachtic sa volal Lord Randolph Churchill. A jeho syn? Sir Winston Churchill.
Ja len dodám - Nič v živote nie je náhoda. Pri konaní dobra (ale i zla) nikdy neviete, kedy sa Vám to v živote môže vrátiť. Preto - nikdy nezabúdajte - karma si nájde každého.
Zdroj: facebook.com/Síla myšlení